| ferdin a întrebat:

Imi poate explica si mie cum pot viziona un film de pe calculator la televizor? Si de ce am nevoie?

7 răspunsuri:
| HaKa93 a răspuns:

De un cablu hdmi, cu iesire hdmi la pc si intrare hdmi la tv

| MariuSSer a răspuns:

Ai nevoie de un cablu între calculator și televizor.
Dacă pc-ul are mufă de ieșire HDMI atunci poți folosi un cablu HDMI dacă și televizorul are mufă HDMI.
Se mai poate folosi cablu VGA sau audio-video (RCA/composite).
Dupa realizarea conexiunii fizice, din setarile placii video (control panel - display) poți extinde desktopul pe televizor (o sa il vada ca un al doilea monitor).

| mirceapeiaaa a răspuns:

Daca ai mufa hdmi in calculator cat si in tv un cablu hdmi daca nu ai atunci iti trebuie un cablu vga (ca si acela de la monitor la calculator)daca tv are mufa vga.

| Ungureanus a răspuns:

Daca e un tv mai simplu, doar cu intraqri av, trebuie un convertor vga-av, te costa in jur de 100 lei. daca ai iesire hdmi din pc si intrare hdmi la tv ai nevoie doar de un cablu, la fel daca ai intrare vga pe tv

| Georgiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Depinde de cde tv ai Iti trebuie o mufa asa cu capat foarte lat la aman2 capete si unu il bagi la pc si unu in spatele televizorului, eu asa am facut. Sper sa iti fiu dea jutor!

| Anny45 a răspuns:

Pai intai iti pui filmul pe stick, il bagi in televizor si apoi il poti viziona.

| magicmen123 a răspuns:

Cu un cablu vga sau hdmi