| Alexandru_George_1995_Lzcw a întrebat:

Vreau sa vad un film pe televizor după calculator, cand bag cablu hdmi in televizor după 3-4 min imi sare curentul de la panou in casa si nu stiu din ce cauza? Care poate sa imi spună si mie cum as putea sa rezolv sa nu mai imi cada curentul sa pot viziona un film frumos

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ori cablul e pe scurtcircuit, ori televizorul cand ii faci legatura cu cablul. Schimba cablul, daca tot se intampla, mergi cu tv-ul la reparat, e o problema serioasa daca iti arunca siguranta. Era mai misto daca erau sigurantele vechi, la care trebuia sa schimbi firul de sirma (lita), ca iti lua timp, asa ai scapat doar apasind pe buton happy.

| octav005 a răspuns:

Nu am mai auzit asta pana acum. PRIN cablul hdmi.
inceraca sa bagi alt device prin cablul HDMI de la tv si vezi daca mai sare siguranta.

s-au este posibil sa se fii ars vreun condensator, piese in sursa de la PC, si sa bage un curent muul m-ai mare in placa de baza, video. dar cred ca s-ar fi ars si placa de baza pana acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i la vecinu' de fura curent de la tine sa nu mai sudeze toata ziua!