| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

Salut, imi poate spune cineva de ce nu merge sa conectez o camera foscam? Am schimbat modemul și nu merge sa o conectez la el, știți cumva pașii care trebuie făcuți?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Foscam este camera IP si NU se poate conecta la vreun modem!

Cumpara un router wireless in loc de modem, iar modul specific de conectare il gasesti in cartea de instalare al camerei.

| Emanuel_Cocut_1999 explică (pentru Bula):

Am router...Dar nu reușesc sa o conectez

| Bula a răspuns (pentru Emanuel_Cocut_1999):

Trebuie sa urmezi pasii descrisi pentru instalarea camerei.
Router-ul trebuie conectat pe IP fix la server, cu conexiune sigura.

Cheama pe cineva specialist in domeniu (instalare camere prin routere), poate chiar de la furnizorul tau de internet.