| sandmonkey a întrebat:

Salut, imi puteti recomanda si mie un procesor si o placa video si in jur de 200 lei fiecare?

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Si tu ce placa de baza ai? Ca nici procesorul, nici placa video nu sunt universalelaughing

| sandmonkey explică (pentru Wr3nch):

Nu stiu exact ce placa e, scrie pe ea lga1155 cu 22nm ddr3, cred ca e de la Intel

| 120bulevard a răspuns (pentru sandmonkey):

Https://www.olx.ro/......d4HfJ.html

Ca procesor compatibil, ai putea lua asa ceva, combinat cu o placa video 750Ti, ai putea juca un LOL si CS:GO destul de lejer pe detalii mai low

| sandmonkey explică (pentru 120bulevard):

Si de exemplu ca si placa video daca as mai adauga 100 de lei si sa gasesc ceva cu 3, 4 gb ram, este compatibila sau e prea mare? am un cooler de 550

| 120bulevard a răspuns (pentru sandmonkey):

Daca ai gasi un 1050Ti de 4GB la 300-350 lei ar fi afacere, dar sa fii atent si la alimentarea separata PCI-e pe care o are placa, altfel va trebui sa iti iei si sursa, sau adaptor de Molex la PCI-e, orienteaza-te sa gasesti un model care nu are alimentare separata

| sandmonkey explică (pentru 120bulevard):

Cam greu 1050ti la 300 lei, dar am gasit MSI Radeon™ RX 470 GAMING X, 4GB la 300, ce parere ai de ea? isi merita banii? si mai ales, daca e compatibila: ))

| 120bulevard a răspuns (pentru sandmonkey):

La 300 lei, cam forjata, a rupt bitcoinii. Daca ai conectori de placa video la sursa si e macar de 500W, e ok

| 120bulevard a răspuns:

GTX 750ti de pe OLX si procesor nu stim, ca nu ne-ai spus mobo-ul