| Augustinn a întrebat:

Imi puteti spune acest model de placa video "GeForce GTS 250 1GB DDR3 256-bit" o sa faca fata la jocurile ca: 'Medal of Honor', 'GRiD', 'Call of Duty - Modern Warfare 1 / 2'.
Daca da: inca citi ani o voi putea folosi.pentru noile jocuri?

Imi puteti recomanda si alte modele in jur de 450lei...

Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Da, o sa faca fata la aceste jocuri si la urmatoarele cativa ani, acum depinde ce jocuri vor aparea, dar daca vei pune detalii mai mici si rezolutii decente va face fata! daca iti faci un calculator acum pe componente, ai grija ca si celelalte componente sa fie bune! Cu un calculator "invechit" si cu placa asta tot nu vei afce mare lucru! daca iti faci pe componente, scrie-mi msg, te mai pot ajuta cu configuratii! La banii astia, e buna placa, eu am de 512 MB si merge Grid lejer, dar am procesor core2duo de 3 Ghz si 4 GB ram! bafta!