| UnNumeScurt a întrebat:

Imi puteti spune de unde as putea lua o drona sau mini drona foarte ieftina? Gen nu vreau sa fie peste 100 lei, sub 100, si nu performanta, cat sa ma distrez putin cu ea pana o stric =).Din strainatate ar fi mai ieftina? Daca o iau de acolo costa mai mult transportul? La sh ar fi mai ieftine nu?

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Cel mai bine se cumpara din strainatate, astea de la noi de unde crezi ca le au? majoritatea le cumpara din strainatate (de obicei aliexpress ) si le vand la pret dublu sau triplu.
Cauta pe aliexpress si gasesti foarte multe modele de drone. Transportul la majoritatea sunt gratis. Se mai plateste taxa vamala la peste 10 euro dar e mica. De exemplu daca comanzi de 20 de euro, platesti undeva la 5 euro taxa vamala cred. Gasesti pe site-ul postei romane cum se calculeaza taxa vamala.
Eu comand foarte des de pe site-uri din strainatate (in special aliexpress), plata se face cu cardul inainte si in caz ca nu iti ajunge, iti trimit banii inapoi.
Acolo vezi si recenzii si ce spun lumea ca sa iti alegi produsul cel mai bun. Unele sunt calitate buna, altele nu.
Oricum cele care se vand aici tot din china sunt dar sunt la preturi mari ca na. sa faca si romanul profit.
Mai ieftin ca pe aliexpress nu gasesti (am cautat si eu, drona tot de'acolo mi-am luat-o ) si produsele de acolo sunt noi noute direct de la furnizorii chinezi.
Succes!

| sierra1 a răspuns:

Una nouă e aici:
https://www.emag.ro/......D1D3ZNBBM/

vezi la Selgros au și mai ieftine. De unde ești?