| ElenaSt2011 a întrebat:

Imi scrieti va rog cum sa pot sa postez pe wall-ul meu din Facebook un mesaj care apare pe contul de Facebook al un grup?

Practic este vorba despre un link al unei scoli de ghizi de turism, care promoveaza o excursie la Budapesta.

Vreau sa postez acea informatie pe wall-ul meu pentru a putea fi vazut de toti prietenii mei virtuali - poate unii din ei vor sa-i dea share mai departe.

Stiu ca ar trebui dupa ce accesez acel anunt, sa aleg butonul share, dar, cand dau click pe sageata cu varful in jos (din coltul dreapta sus) apar doar:
- save event,
- turn on notifications for this post,
- show in tab,
- start group chat,
- report to admin,
- report post
si nicaieri SHARE.

In acest caz, cum as putea sa pun respectivul eveniment pe wall-ul meu din Facebook?

Va multumesc in avans tuturor celor care imi veti raspunde.

Răspuns Câştigător
| anoniiim1807 a răspuns:

Dai copy-paste.
Copiezi link-ul făcând clock dreapta "copy" iar apoi mergi la tine pe wall si dai "paste"