| AxXTM a întrebat:

Salut.In ce circumstante s.ar putea arde placa de baza? Dar procesorul?

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Placa de baza se poate arde din cauza unei surse fara protectii de exemplu Delux de 50 lei laughing

| MihaiGe a răspuns:

Placa de baza s-ar putea arde dupa numeroase caderi de curent / shutdown-uri neașteptate ( inchiderea prin apasarea de buton de pe unitate ) iar procesorul se poate arde odata cu placa de baza sau efectuand overclock-uri la o frecventa si voltaj neobișnuit.

| Xdreaper21 a răspuns:

Depinde de piesa si de cata pasta termo pui pe ea nu e foarte asteptat poti sa o faci chiar fara sa stii

| DinuStie a răspuns:

Din cauza unui soc foarte puternic in zona placilor de memorie RAM, socul poate atinge si procesotrul si il poate strica din pierderea energiei