| SasukeCS2 a întrebat:

In jocul Killing Floor la Settings >- Display >- Render Device am mai multe optiuni: 1) Direct 3D 9.0, 2) Direct 3D, 3) Software. Ce optiune imi recomandati sa aleg?

2 răspunsuri:
| LacatLaGura a răspuns:

Depinde. Direct 3D 9.0 are grafica foarte buna, dar este posibil ca ecranul sa se blocheze din doua in doua minute. Direct 3D la fel, numai ca are grafica putin mai urata ca la Direct 3D 9.0. Software-ul tine de placa ta video. Daca ar fi sa le analizam, ar fi cam asa:

1. Direct 3D 9.0

Grafica: 9
Blocari : 4
Alte probleme : 7
2. Direct 3D
Grafica: 8
Blocari: 7
Alte probleme:6

3.Software ( Depinde ) :

Grafica: 8
Blocari: 10
Alte probleme: 9

Deci, daca as fi in locul tau, as alege functia de software.

| SasukeCS2 explică (pentru LacatLaGura):

Aha, dar daca Direct 3D 9.0 are cel mai bun status de ce alegi Software care este cel mai slab?