| CristiUcV a întrebat:

Salut instalarea windows-ului de pe un stick este la fel ca cea de pe un CD/DVD?

Răspuns Câştigător
| Miranda29 a răspuns:

Da,doar ca va trebuie sa selectezi boot stick (in loc de boot CD) cand vei fii in BIOS

6 răspunsuri:
| DiannaDia a răspuns:

Este la fel.

| ravyALEX a răspuns:

Da... numai ca in loc sa selectezi din Bios boot from cd o sa selectezi usb sau external... sau stick nu mai tin inte cum scrie da gasesti u in bios
Funda?

| relian a răspuns:

Prostii,nu este adevarat.Va trebui sa iti faci acel flash drive sa fie butabil altfel nu iti va merge.Deci nu gata ai un stick cum zici hai sa instalez wind.Trebuie ca acel stick sa fie si el butabil si asta trebuie sa o faci tu cu un program ce il gasesti pe net pe undeva.Si nu stiu cit de rapid este, asta depinde si de stick, ca de ai unu din ala care merge in viteza melcului antic nu prea cred ca este mai rapid ca un dvd.Deci nu gata ai setata din bios flesh drive si aia e tot.Bine daca ai stick cum zici boot-abil atunci aia e tot.

| Azµre a răspuns:

Da și nu trebuie să ai opțiune în bios pentru boot-are de pe usb.

| charleslouboutin a răspuns:

Da. Doar ca merge mai repede.

| Helois_Cosmin_1995 a răspuns:

Da.dar trebuie sa stii sa iti faci un stick Bootabil ..si daca este unul cu usb 3.0 pe un slot de usb 3.0 ar fi perfect deoarece il instalezi mult mai repede tongue