| DejaVuDoc a întrebat:

Salut, Intel celeron g530 citeste memorii ram de 1066, daca cumpar 4gb rami 1333mhz pe care placa de baza ii citeste, ii va citi si procesorul sau nu va merge?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Da, va merge.
Memoria ram va functiona cu frecventa de 1066, limita impusa de procesor.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu are nici o treaba procesorul cu frecventa memoriilor, verifica pe site-ul producatorului placii de baza sa vezi memoriile suportate.

| GigiManivela a răspuns:

Iti trebuie procesor pe 64 de biti. Daca ai pe 32 nu va merge, daca ai pe 64 va merge happy