| kostyyy26 a întrebat:

intrebare:pot folosi o statie audio de casa normala pe post de preamplificator(corector de ton)? adica ceva de genu :din pc in statie, din statie in aplificator si din aplificator in boxe.e bine?

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Nu. nu merge sa faci in acest mod deoarece un semnal nu se poate amplifica de doua ori. o sa ai extrem de multe distorsiuni

| kostyyy26 explică (pentru SuicideSilence):

O alta idee cum as putea sa fac, ai?

2 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Daca ai doua amplificatoare si doresti sa le folosesti pe ambele, atunci poti amplifici boxa din dreapta cu o statie si boxa din stanga cu cealalta statie. dar daca nu sunt identice ai grija sa reglezi semnalul de intrare (dupa cea mai slaba) ca sa se formeze stereofonia.