| BlackManJe a întrebat:

La movie maker din windwos xp, cum fac sa schimb imaginea aceea cand pun un titlu. Adica stiti cand pun un text, imi apare pe o imagine albastra simpla. Cum pot sa o schimb? dau funda si va rog cat mai repede.

1 răspuns:
| ViseMaicăVise a răspuns:

Ca sa pui un text pe o imagine, pui imaginea in Storyline si vei vedea mai jos un rand numit "Title". Pui textul in title si il aduci in dreptul imaginii.

Daca vrei sa schimbi culoarea fundalului (albastrul acela) te duci in "Edit text font/color" si ai un patratel in care e culoarea curenta. Dai click pe el si vezi o paleta de culori si iti alegi de acolo culoarea dorita