| MmoooTtttt a întrebat:

La sursele semi modulare cablurile sunt tot ca alea full modulare? Adică pot sa scot/sa bag ce cablu vreau? Sau la cele semi modulare sunt cabluri pe care nu pot sa le scot? Daca sunt, care sunt acelea?
-Daca puteți, va rog să-mi spuneți care sunt cei mai buni producători de surse.
Mulțumesc happy

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

La semi-modulare ti-ai raspuns singur. In principiu ala de alimentare pentru placa de baza/procesor e sleeved si fix. Cei mai buni producatori de surse sunt Seasonic, Seasonic, si Seasonic.

| MagicOneT a răspuns:

Ca o completare la ce a spus colegul de mai sus. Semi modularele sunt un fel de hibrid, ai 2, 3 cabluri principale fixe, restul modulare. Daca nu ai mii de lei de investit intr-un desktop, atunci semi modularele sunt alegerea perfecta. Mie mi se par suficiente pentru un cable management decent.

Ca recomandare, Seasonic e lider, cel putin in Europa, dar mai sunt si alte branduri dupa care e bine sa te uiti: Evga, Corsair, SilentiumPC, Thermaltake si Segotep.