| NEBUNATIKU a întrebat:

Salut la toata lumea :D
Am si eu o mica problema... Vreau sa schimb mufa jack a castilor mele PHILIPS SHPI900 si nu stiu cum sa le conectez.
Are trei fire 1 verde 2 rosu 3 auriu... la mufa inauntru are 3 gaurele unul jos(cel mare ) unul in stanga (cel mic) si unul in dreapa(cel mijlociu) cam asa ceva http://i1206.photobucket.com/......0bcdee.jpg (scuzati calitatea dar asta e :D )
Multumesc mult pentru ajutor :D
Funda celui mai bun raspuns.

1 răspuns:
| Trynda a răspuns:

Pai din cate stiu eu castile au 2 seturi de fire. Pentru casca stanga si dreapta. Nu stiu cum ai tu 3. thinking

Alea 2 de cupru trebuie legate de ele si bagate in gaura mare de jos. Aia e masa cred. Si celelalte doua le bagi in stanga si dreapta.