| Pivniceru1 a întrebat:

Salut la toata lumea mi-am schimbat de curand unitatea pc si as mai vrea un upgrade de rami de la 4GB cati are in prezent la 6 sau 8 pentru ca are windows 7 x64 original si dupa cum stim toti windows 7 l-a taiat de la update-uri plus ca merge mai greu fiind si pe x64.

Am urmatoarele detalii despre rami:Manufactured Kingstone
Maxim BanfwichtongueC3-10700
Part number:KP223C-ELD
Serial number:B11C0198 iar voltajul la ei este de 1.50 v

Din ce am inteles rami sunt REGISTERED adica recunoscuti de firma dell.Si cel de la care am luat unitatea mi-a spus ca s-a incerc si alti rami daca am posibilitatea daca se "impaca bine " cu astia pe care ii am acum ca asa costa 100lei 2 gb de rami.
Eu am gasit la mine aceiasi firma producatoare Kingstone de 1333 Mhz cum am eu dar cu voltaje la 1.70 v la 55 de lei si nu sunt sigur ca imi merg pentru ca nu au aceiasi latenta si voltaj ca astia.Multumesc

2 răspunsuri:
| JustinDaniel a răspuns:

Hmm, e bun sa il faci un upgrade la RAM'i, deci fa-ti upgrade ca o sa patesti ca mine ca pe windows 7, imi folosea 2gb ram doar windowsu ', stiu suna penibil dupa ce mi-am bagat mai mult gb am observat ca acum am mai multa performata de ex minecraft l'am setat pe 4gb ca sa mearga perfect si cu shader HQ. Funda? Eu recomand sa iti iei.

| Pivniceru1 explică (pentru JustinDaniel):

Aia vreau si eu dar nu stiu daca sunt (cred) compatibili cu ce am eu acum.Mai astept raspunsuri.