| gertyo a întrebat:

am sui eu un calculator cu 4gb memorie ram kingstone de 1333 mgh, si vreau sa mai cumpar inca 4gb rami tot kingstone, dar de 1600 mgh.
Vor fi compatibili?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Sunt compatibile daca placa de baza suporta. Vezi ce scrie la memorii la placa de baza. Poti sa pui si de 1600 daca placa de baza accepta dar vor functiona la aceeasi frecventa ca a memoriei de 1333.
- Descarca asta gratis si vezi la "memory" la ce frecventa lucreaza:
http://www.piriform.com/speccy/download

| gertyo explică (pentru horia2012):

Mersi,dar imi poti spune si mie unde sa intru in acel program ca sa vad, ca am intrat la placa de baza si la ram dar nu stiu unde ar trebui sa fie?

| horia2012 a răspuns (pentru gertyo):

-Placa de baza in stanga- in dreapta te duci la "name si vezi ce scrie acolo.
-la memory in stanga- in dreapta, ai slot, frequency
scrii numele placii de baza si vedem ce memorii suporta.

4 răspunsuri:
| gabrielciprian a răspuns:

Nu

| gabrielciprian a răspuns:

Cel mai bine e sa pui sa fie la fel