| anonima20 a întrebat:

Salut la toti! am o problema cu pc-ul.se blocheaza intruna.ce as putea face? nu mai suport

8 răspunsuri:
| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Ori trebuie reinstalat windos-ul, ori ai virusi, ori PC-ul este praf.

| taken a răspuns:

Curata-l de praf, schimba pasta termoconductoare la procesor si reinstaleaza sistemul de operare.

| Northern a răspuns:

Nu mă pricep, dar cred că trebuie să schimbi windows-ul.

| redrosegirl a răspuns:

Schimba-i Windows-ul! Daca problema nu dispare atunci inseamna ca ai o problema cu calculatorul si trebuie sa te prezinti cu el la un specialist sau in cel mai rau caz sa-ti cumperi altul! Iti doresc mult succes! Pup.

| anonima20 explică (pentru redrosegirl):

Nu stiu cum sa il schimb straight face

| redrosegirl a răspuns (pentru anonima20):

Roaga pe cineva care se pricepe big grin

| Greece2000 a răspuns:

Buna Anonima20, problema este de tip software presupun în cazul ăsta e problemă hardware, adică ori are praf pe radiatorul procesorului și îi opturează răcirea acestuia, de îi dă așa temperatură, ori coolerul de pe procesor nu mai funcționează.De asemenea și ce Wingoz are, că numa Windows nu îi si asta îi poate cauza o suprasolicitare a computerului, din cauza malware-ului sau altor aplicații ce îi forțează CPU-ul și acestă stă permanentpe 100%.
Reinstalarea de sistem se face numai dacă topate celelalte metode nu au dat roade sau este așa de virusat încât repararea lui nu mai are sens. Sper ca o sa te ajute, acu na daca ai pe cineva care se pricepe mai bine asa funda?

| geopopiku a răspuns:

Poti reinstala win sau poti incerca cu un program de optimizare
http://www.portalroman.com/download/Programe_Analiza_si_Optimizare.html