| jencik14 a întrebat:

Salut la toti!
Am tableta Google Nexus 7! cu o luna in urma l-am scapat din greseala si a crapat parte de jos a tabletei undeva 20-25 % din ecran,care acuma nu mai functioneaza! astazi mi-am pus o parola care consta din cifre printre care si cifrele 8, 0 care nu functioneaza insa eu intorceam tableta si puteam introduce parola si lucra la tableta, insa acum citeva ore mi-am inchis regimul intoarcei automate a display-ului si am blocat tableta acum display-ul nu se mai intoarce si evident nu pot debloca tableta.Intrebare este daca ma poate ajuta cineva cu problema si daca o pot rezolva acasa prin intermediul PC sau altui mod!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce faci cand vezi ca tableta nu mai merge si stiai ca ai sanse sa nu mai mearga, simplu, la tine, te iiei pe pus parole. Felicitari. Ai doar varianta cu cablul otg, si atat.

| sosostore a răspuns:

Conectea-zo printr-un cablu otg la tastatura