| maphiotul a întrebat:

Salut.
La windows 10 Pro cum pot dezactiva permanent antivirusul?
Mai exact real-time protection.
Mă lasă pentru scurt timp si se reactiveaza automat.
Si daca cineva doreste sa ma intrebe
,, de ce vrei sa faci asta?" preventiv raspunsul anticipat este,, pentru ca asa vreau eu sa fac cu laptopul meu"
Mersi pentru eventualul raspuns ajutator.

4 răspunsuri:
| Seijūrō a răspuns:

Salut
1. Deschide aplicația Windows Security.
2. Selectează opțiunea "Virus & threat protection".
3. Apoi, selectează opțiunea "Manage settings".
4. Dezactivează "Real-time protection".

| maphiotul explică (pentru Seijūrō):

Am facut asta inainte de a intreba pe TPU.
Daca citeai ce am scris, ca se reactiveaza singur

| Seijūrō a răspuns (pentru maphiotul):

Așa e n-am citit foarte bine
Încearcă așa:
Trebuie să apeși tasta Windows și r apoi apare alata fereastra cu run și scrieti regedit apoi ok
După folosind acesta opțiune pentru a naviga la următorul folder HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows
Ar trebui să existe un fișier în folderul numit (Default). Pentru a dezactiva Windows Defender, va trebui să adăugați alt fișier. Deci, faceți clic dreapta pe o parte goală a panoului, apoi selectați New> DWORD (32-Bit) ValueVa trebui să dați un nume fișierului exemplu: DisableAntiSpyware, fiți siguri că scrieți așa cum este scris. Faceți clic dreapta pe fișierul nou, apoi selectați Modify. În câmpul marcat Value data, introduceți 1 și faceți clic pe OK. Windows Defender, reveniți la fișierul DisableAntiSpyware și setați Value data la 0.

| maphiotul explică (pentru Seijūrō):

Hmm,foarte tare raspunsul tau.
Mersi mult, o sa fac asa si iti spun daca am reusit