| SerjManiack a întrebat:

Salut lume! Am un laptop Compaq Evo N1020V care are 1.5gb ddr1.Problema e ca in windows imi arata doar 752 iar in cpu-z imi arata 1.5gb.Din bios nu sunt optiuni care sa pot modifica in legatura cu ramii.E vreo alta solutie ca windowsul sa ii recunoasca? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RSK a răspuns:

Salut. Tu nu ai nici o problema, e de vina placa video care iti ia restul de rami. Depinde de cat e : 256mb, 512 mb etc...tu stii mai bine. poti sa modifici din bios, dar nu stiu sigur cum se cheama.cauti si u unde vezi 256, 512, 1 gb...si pui la 256 sau la mai mica. sper ca te-am ajutat. bafta :d

2 răspunsuri:
| DSGline a răspuns:

Salut si tiewinking! Pai cred ca ai placa video integrata adica on-board si pentru memorie grafica foloseste Ram! Trebuie sa fie in bios undeva alocare memoriei video cauta mai bine! Toate cele bune!

| SerjManiack explică:

Am rezolvat, multumesc!