| Antonio_Marc_2002 a întrebat:

Salut lume! Azi am și eu o problemă cu telefonul bunici mele. Are un Alcatel 1042 x One Touch.Nu mai pornește pentru că nu l-a m-ai folosit de o lună. Vă rog să încercați să mă ajutați.

Răspuns Câştigător
| RzV28 a răspuns:

In primul rand incearca sa il pui la incarcat si sa il lasi ceva mai mult timp chiar daca nu se intampla nimic, probabil e descarcat de tot fiind nefolosit si va dura ceva mai mult pana isi revine la normal. Incearca varianta asta si spune-ne daca da vreun semn de viata.

2 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Il lasi la incarcat! acumulatorul se va debloca dupa un timp!
chiar daca pare ca nu se intampla nimic, de fapt se intampla!
baga-l la incarcat, si lasa-l asa vreo 2 ore.
succes!

| Antonio_Marc_2002 explică (pentru RzV28):

Da a mers varianta ta. Mersi