| anonim_4396 a întrebat:

Salut lume
nu mai imi merge nero 6 nu stiu dc
si vreau sa fac windows 7 si nu pot face dvd bootabil ma ajuta careva plzz

20 răspunsuri:
| viktorxxx a răspuns:

Cauta pe to_ren_te Nero Platinum HD 11.0. 15800, e cel mai destept.

| anonim_4396 explică (pentru iubitic):

Dar cum bootez?

| iubitic a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci sa inteleg ca vrei sa faci, un dvd bootabil, cu windows 7. Ok, deschide Ashampoo Burning Studio, daca l-ai instalat si du-te la optiunea:create/burn disc images si alegi prima optiune:burn a cd/dvd/blu-ray disc from a image, dai clic pe optiune.Acum ti-a aparut,optiunea de unde sa scrii discul,adica imaginea windows-ului,da-i pe browse si alegi locatia unde ai fisierul iso,apoi da-i next, trebuie sa intrduci in unitatea optica discul gol, dai pe change options, alegi ce mai mica viteza la write speed si bifezi doar ultimele doua casute(finalize dvd si burn dvd at once)da-i ok, iar acum esti gata de scriere a discului, clic pe write dvd.Bafta!

| anonim_4396 explică (pentru iubitic):

Eu am deja bagat windows 7 pe dvd are ceva?

| iubitic a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine dar dvd e bootabil?

| anonim_4396 explică (pentru iubitic):

Si ce imagine aleg? ca nu imi dau seama
am imagini pe deskop dar nu imi arata.

| anonim_4396 explică (pentru iubitic):

Nu acum il bootez dupa cum mi-ai zis tu

| iubitic a răspuns (pentru iubitic):

Tu vrei, sa bootezi de pe disc, sau sa faci un disc bootabil?

| anonim_4396 explică (pentru iubitic):

Deci am bagat un dvd in unitate
dupa am bagat windows 7 pe el
acum vreau sa imi bag windows 7
da-mi id tau de mess si vorbim

| iubitic a răspuns (pentru anonim_4396):

Alegi imaginea, windows-ului pe care vrei sa-l scrii pe disc, ar trebui sa fie in format iso(sa aiba terminatia iso), clic dreapata pe fisier, properties si vezi ce terminatie are. Windows 7 are cam 2, 3 giga, marime.

| iubitic a răspuns (pentru anonim_4396):

Jurca.eugen

| iubitic a răspuns (pentru iubitic):

Cu litere mici

| MrPink a răspuns:

Jaful ala de masina iti mai merge?

| anonim_4396 explică (pentru MrPink):

rolling on the floor))))
wa tu 100% ai o rabla si te oftici
ma
nu este jaf
dieselul scoate fum
ca motorina arde greu
deci nu te mai baga in seama ca un bou retard***
renault megane 2 1.5 dci 105 cp
nu iti dai seama ce zici
doar gentile si tapiteria sunt slabe
adica gentile mici si cauciucul gros
si tapiteria nu este de piele
in plus are senzori de lumina an 2007 esp pilot automat climatronic 6 trepte cotiera fata-spate
deci nu te oftica

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Are senzori si de stergatoare cand ploua sterg automat
si am vazut foarte putine masini care au esp
deci shh

| MrPink a răspuns:

Cat de prost sa fi sa spui ca ai vazut foarte putine masini cu esp? doamne cat de redus mintal esti, te lauzi ca ai senzor de ploaie, climatronic si alte balarii din astea, pai am si eu ma desteptule, in ziua de azi sunt o gramada care au ce ai enumerat tu acolo
vezi ca nu se spune genti ci jenti retardatule, invata limba romana
ps : cum ai concluzionat tu ca am eu un jaf? esti foarte amuzant, deci hai sictir cu tractoru tau de 105 cp, ti se par multi?laughing

| Anacond3 a răspuns:

Cauta nero compatibil cu windows 7 happy googaleste : nero for windows 7

| anonim_4396 explică (pentru Anacond3):

Mai astept pareri

| anonim_4396 explică (pentru Anacond3):

Mie imi da nero 7 nero burning rom 10 nu stiu pe care sa il iau ajuta-ma plz