| joker432 a întrebat:

Cum sa fac un cd bootabil cu nero 11? Vreau sa pun un windows xp sp3 pe cd si nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Nero burning ROM -> cd-rom boot -> bifezi " enable expert settings" -> " cand of emulation:" selectezi " no emulation" -> Open -> selectezi imaginea.iso -> alegi o viteza cat mai mica -> burn

| joker432 explică (pentru SuicideSilence):

Las bifat pe "bootable logical drive(must fit on the cd!)" sau dau pe "image file"?

| SuicideSilence a răspuns (pentru joker432):

NU umbla acolo. lasa bifat "image file" si lasa calea default. ( nu ai treaba cu locatia aceea). ca sa introduci imaginea dai open jos acolo.

| joker432 explică (pentru SuicideSilence):

Am facut cum ai zis tu dar cand dau restart la PC sa se instaleze nu imi arate press any key sau ceva de genu si porneste windowsu normal nu mai intra sa se instaleze

| SuicideSilence a răspuns (pentru joker432):

Seteaza din bios ca primul dispozitiv de boot sa fie dvd-rw. acum nu iti merge pentru ca porneste bootarea direct d epe hdd