| Stefan123x a întrebat:

Salut lume!
Tocmai ce mi-am achizitionat o un nou pc cu un procesor pentium G4560, insa nu am placa video, mai dureaza vreo cateva saptamani pana mi-o iau si ma gandeam ca as putea sa o pun pe cea de la pcul vechi, aceasta fiind un gt220.
Daca pun gt220-ul (stiu al dracu de vechi 2009) va face bootleneck? E mai ok sa il las fara placa video? oricum am vazut ca Intel hd 610 nu e mult mai rea ca 220-ul, sunt cam acolo ambele, insa ma gandesc ca fiind o placa video dedicata poate face mai multe.

1 răspuns:
| EusebiuPWN a răspuns:

Mai bine ramai pe integrata. Bootleneck face oricum, fiind o placa slaba.