| Bogdan_Bucur_2000 a întrebat:

as vrea sa imi cumpăr o placa video pe PC.ul vechi, as vrea sa ii iau o placa video nVidia GT 610 2gb, iar calculatorul are asa...Intel pentium 4 3.2, 2gb ram, as vrea sa stiu daca ar fii compatibila placa video cu aceste componente adica sa nu apăra bootleneck..Mersi

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca este cam vechi PC-ul tau. Nu stiu ce placa de baza ai dar mai mult ca sigur se va intampla fenomenul de bottlenek (asa se scrie nu cum ai scris tu) dupa prea scurta ta descriere.

| CPAElites a răspuns:

Cumpara versiunea cu 1gb memorie video...Iar de banii care-ti raman cumperi un procesor Intel Core 2 Duo E8400.