| Anothergirl22 a întrebat:

Hei! Ieri mi-am pus telefonul pe o suprafață care am realizat ulterior că avea apa. Și a intrat apa in husă). Mi s-au aburit cumva (au picături de apă) camerele de pe spate și cea din fata a avut, dar dimineața a revenit la normal. Butoanele de volum și închidere se apăsau fără rost ieri, până am curatat apa din husa. Acum îmi merge butonul de închidere, dar mai greu, după mai multe încercări. Butonul de -volum merge perfect acum (ieri mergea greu), iar cel de +volum mergea foarte greu ieri, azi nu funcționează deloc. Problemele aceasta se pot rezolva de la sine, când se evapora complet apa? (Tel. Motorola Moto E30) Fundă

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In cadă l-ai pus? Se pot rezolva, numai sa il tii inchis cateva luni, daca totusi mai misca.

| Anothergirl22 explică (pentru darrio2007):

L-am pus pe marginea de la cada. Merge perfect, nu are nicio problemă. Doar butonul de +volum nu merge, iar cel de blocare funcționează tot mai bine. Si din camere pare că se evapora din apă

| darrio2007 a răspuns (pentru Anothergirl22):

Posibil sa scapi usor cu el. Eu am scapat unul in apa dar l-am tinut 5 zile in orez, cu bateria scoasa. Functioneaza si acum, dupa 2 ani de atunci.

| sierra1 a răspuns:

"Problemele aceasta se pot rezolva de la sine, când se evapora complet apa?"

corect