| I3oLLinG3r a întrebat:

M-am decis sa imi cumpar un Laptop nou pana in 1500 lei si nu stiu ce sa aleg. Ceva sfaturi?

5 răspunsuri:
| Peaches a răspuns:

Ce vrei sa faci cu el, pentru ca la acest pret poti lua un netbook cu care navighezi pe internet, vezi filme si joci jocuri mai simple.

| MihaelaMariaPopa a răspuns:

Salut, eu mi-am cumparat luna trecuta un packard bell, produs de Acer, are intelcore i3 4GB DD33 (adica 3 creiere), placa de 500 Gb HDD, NVIDIA Geforce 710m cu 2 GB DEDICATED VRAM. m-a costat 1699 lei de la altex, in principiu un nu conteaza atat de mult marca deoarece aceasta costa niste bani in plus doar aliajul, plasticul si numele. in rest aceleasi piese le au cam toate. uita-te cam dupa ce ti-am scris.Dellurile de asemenea sunt foarte bune, am fost al 3 lea proprietar al unui Dell latitude pana l-am scapat pe jos i-am spart carcasa si dupa un an mi s-au ``ars`` cristalele. doar ca unul bun costa peste 2200 de lei. desi se spune despre HP ca sunt unele din cele mai bune, uita-te dupa firmele Dell, Acer, si hai fie si HP happy, cele mai bune laptopuri ca si preturi le-am gasit la altex. tu alegi ce-ti place insa mult mai important ia pe cineva cu tine (daca nu te pricepi) ca sa te ajute sa-ti alegi unul.

| MitroAlex94 a răspuns:

Nou la banii astia nu prea se merita, sincer nu prea are cine stie ce pe el.Parerea mea este ca mai bine ti-ai lua unul second hand, ales cu grija adica sa il vezi inainte de al cumpara si sa umbli un pic prin proprietatile lui sa vezi daca nu cumva te pacaleste.Pe la 1500 de lei uita-te la un procesor i3 pe 64 biti de 2.5 ghz, memorie ram de 3-4 gb DDR3, sa aiba placa video dedicata 1-2 gb si un hard de 500gb.Cam asa ceva gasesti la banii astia si te tine cativa ani buni fara sa fie foarte depasit.Si eu mi-am luat laptop, dar cand am vazut ce laptopuri noi pot gasi la banii pe care mi-i propusesem am renuntat.Sa te uiti si la baterie sa tina si ea un pic.

| Word89 a răspuns:

Daca vrei sa-ti cumperi laptop ca sa te joci jocuri pe el, iti spun din start ca nu are rost. Mai bine iti cumperi un desktop.

| boboo94 a răspuns:

In primul rand, la ce iti propui sa folosesti laptopul?