| patrik986 a întrebat:

M-am gandit ca de craciun sa imi fac cadou un iphone 7, pana acum am avut doar telefoane pe Android si as vrea sa vad cum este si ios-ul. Este bun iphone 7? Sau ce iphone ati putea sa imi recomandati? Dar sa nu depaseasca bugetul pentru iphone 7.

10 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Iphone 7? Pentru ce? Platesti firma si te alegi cu un telefon a carui baterie te tine maximum o zi.
Telefoanele sunt niste accesorii, nu le folosim sa ne dam grande cu ele. Il folosim sa comunicam.

| xerxes1 a răspuns:

Iphone este un telefon adevarat comparat cu jucarioarele cu Android.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IPhone 7 e depasit pentru 2018-2019. Doar iPhone XS are minimul necesar pentru aceasta era, dar e prea scump pentru ceea ce face.

| patrik986 explică (pentru anonim_4396):

L-as folosii doar pentru browsing, Facebook, messenger si Youtube. Doar ca as vrea sa incerc ceva diferit fata de Android.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea iti recomand iOS-ul. Am incercat si eu iOS si intr-o saptamana am vandut telefonul "iphone" pentru ca nu reuseam sa ma obisnuiesc cu meniul greu de inteles. Iar in app store aproape totul e cu bani, muzica daca vrei cumperi numai cu bani si se deconecteaza aiurea pentru ca nu odata mi-a aparut "ca nu s-a putut conecta iphone-ul la nu stiu ce". Si imi recomanda sa merg la service autorizat pentru asistenta. In cazul meu iphone 6s.
Si la iphone platesti telefon in functie de spatiul de stocare intern. Cu cat spatiul de stocare e mai mare, cu atat telefonul e mai scump. Si la iphone nu poti pune card de memorie.

| dmstefania a răspuns:

Păi, eu in prezent am iphone 5s si este extrem de bun. Cata doar 15 milioane. Însă, din pacate, toate telefoanele de la Apple au o baterie foarte proastă. Sper ca pe viitor sa fie mai bună. Daca nu, este foarte dar extrem de bun telefonul Samsung Galaxy J 5 2017. Mama mea il are in prezent, si este foarte, dar extrem de bun ai functioneaza foarte bine. Are o baterie care tine până la 2 zile.

| patrik986 explică (pentru dmstefania):

Am 3 prieteni care il au, dupa ceva timp a inceput sa le faca figuri, lag, pana cand unul dintre ei la "rupt" in doua laughing

| simonsolcan a răspuns:

Am un Iphone 7s, dupa ceva timp bateria face figuri, telefonul o i-a razna, mai bine ramai pe Androind.

| patrik986 explică (pentru simonsolcan):

Iphone 7s nu exista.