| Moise_Pasca_2000 a întrebat:

M-am gandit sa ma apuc ca si fotograf! As vrea sa stiu mai multe detalii si cam ce camera sa-mi iau.As dori una fix ca a lui ilie's Vlogs. Dati-mi va rog detalii despre cum sa fi un fotograf bun!

2 răspunsuri:
| gabinezu a răspuns:

In primul rand tu ești un copil si nu ai nici o treaba cu fotografia.
In al doilea rând nu iti cumperi o camera până nu ajungi la o vârstă mai înaintată, sa zicem 16 ani.
In al treilea rând poți folosi telefonul pentru a face fotografii, nu contează ce telefon atâta timp cât pozele sunt clare.Incepe cu poze ușoare și simple.Gen poduri, lacuri, asfintituri, rasarituri, etc.
In al patrulea rând sa fi fotograf nu înseamnă doar să faci fotografii.Inseamna să ai niste cunoștințe superioare in Photoshop sau alte programe de editare a pozelor.
In al cincilea rând că sa ajungi un fotograf recunoscut de cineva trebuie să faci cursuri speciale.Acestea se dac la facultate sau în liceu.
Sper ca ti-am fost de ajutor

| Moise_Pasca_2000 explică:

Multumesc de ajutor! Dar sa-ti zic un lucru, eu vreau sa stiu, sa cunosc, inainte de a incepe. Stiu ca trebuie urmate cursuri speciale