| xkiler007 a întrebat:

Salut, ma ajuta cineva, cum pot scapa de reclamele care imi apar pe desktop? Vezi in imagine http://imgur.com/a/pncvY

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaleaza asta si da o scanare https://www.malwarebytes.com/

| xkiler007 explică (pentru anonim_4396):

Am bagat antivirus si toate nu dispare

| anonim_4396 a răspuns (pentru xkiler007):

Pai ai scanat? Ca daca nu scanezi si nu astepti sa termine normal ca nu dispare

| xkiler007 explică (pentru anonim_4396):

Am scanat cu programul care mi l-ai oferit nimic si am pus sa se scaneze inca odata si astept sa vad ce face mi-a aparut aceasta recalama cand sau instalat niste programe in chineza ca m-am chinuit o ora sa se dezinstalez

| anonim_4396 a răspuns (pentru xkiler007):

Atunci descarca bitdefender https://www.bitdefender.ro/
Ia varianta trial

7 răspunsuri:
| Rommeo a răspuns:

Cand ai instalat anumite programe nu ai fost atent si ai dat next, next si finish fara sa mai debifezi anumite casute. Asa ca anumite programa care au fost instalate de tine anterior ti-au mai bagat si alte programele fara stirea ta. Poti sa folosesti 10 programe antivirus ca acele programe nu o sa ti le dezinstaleze. Treaba asta trebuie sa o faci tu singur. Te duci in control panel, alegi programe si caracteristici si dezinstalezi de acolo tot ce ti se pare tie ca sunt fara stirea ta. Atentie insa sa nu dezinstalezi si driverele windowsului. Daca nu stii ce programe sa dezinstalezi fa un screenshot cu lista de programe instalate si posteazo aici.

| xkiler007 explică (pentru Rommeo):

Sau instala niste programe singure in chineza le-am dezinstalat si asta a fost tot raminea reclama
am rezolvat oricum mersi

| FuriaGogoasei a răspuns:

Instalezi un antivirus bun si dai Scan, ar trebui sa rezolve el.