| Simon_Vasi_1997 a întrebat:

ma ajuta si pe mine cineva cu o problema?
Recent a inceput sa nu-mi mai mearga sunetul la laptop(compaq)
intru in cs si nu am sunet imi scrie in consola coulnd get sount buffer status, apoi intru in winamp dau pe o melodie si imi apare o eroare "bad director sound driver"please install proper or select another on device in configuration...
nu mi s-a mai intamplat niciodata...stie cineva ce sa fac?

1 răspuns:
| Vl4dootz a răspuns:

Apesi start si cauti run apoi enter,
in casuta respectiva scrie asa services.msc dai in jos pana gasesti Windows Audio si dai click dreapta pe el apoi selectezi restart.
Aceasta problema apare destul de frecvent, actualizeaza driver-ul de la placa de sunet.
Bafta!