| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ma chinui de ore bune sa gasesc o solutie pentru problema mea… nu-mi merge microfonul, adica mufa frontala nu-mi detecteaza microfonul, castile se aud dar mic-ul nu merge, l-am bagat si in spate iar acolo e totul in regula, nu inteleg care ar fi problema, acum cateva zile mergea ok apoi intr-o dimineata observ ca nu mai "functioneaza". Daca ma puteti ajuta va rog mult?!

5 răspunsuri:
| Sp33dyt a răspuns:

Ce O.S. folosesti?

| Sp33dyt a răspuns:

Verifica ca nu cumva sa fie deselectat Front Mic in proprietatile audio sau sa fie selectat alt dispozitiv de redare (gen microfonul din web cam)

| Sp33dyt a răspuns:

Din pacate nestiind exact ce ai instalat pe calculator nu-ti pot da mai multe detalii. singura varianta sa te ajut mai mult ar fi o assistenza cu teamviewerul daca esti dispus

| crystyn3lmp3 a răspuns:

Intra in bara de start apoi la control panel si vezi la devices and printes acolo trebuie sa fie sau descarca-i driverul microfonuli de pe net (asta daca are o marca,un model,si nu e un simplu microfon) sau daca nu, nu stiu ce windows ai tu dar daca e 7, unde ai si volumul difuzoarelor,da click dreapta apoi la sounds si trebuie sa fie acolo, sau mai e ceva, intra tot in bara de start si da-i la search si scrie doar mic (de la microfon) ai rabdare sa caute peste tot si daca ai noroc trebuie sa gaseascawinking

| AndreiCH a răspuns:

Poate problema nu e de la mufa, microfunul poate fi stricat