| Nutzu_Nutzu_2000 a întrebat:

Ma confrunt cu o problema destul de naspa, avand in vedere ca vreau sa imi bag pe Windows 7 Ultimate Service Pack 1. Am incercat cu Windows Update da lenesu asta nu vrea sa il instaleze, ii place sa arate erori. https://imgur.com/sHvl23a, https://imgur.com/PZfXjUp
Am incercat si manual, de la site-ul celor de la Microsoft, dar degeaba. https://imgur.com/XxNS4gS Am incercat si cu sfc /scannow in CMD, degeaba.
Cand incerc sa bag Fix It, e clar, da si asta eroare. In caz ca vreti screen de la ea, spuneti. Asa apare si la evenimente:
Log Name: System
Source: Microsoft-Windows-WindowsUpdateClient
Date: 03.07. 2018 08:47:18
Event ID: 20
Task Category: Windows Update Agent
Level: Error
Keywords: Failure, Installation
User: SYSTEM
Computer: Alabalaportocala-PC
Description:
Installation Failure: Windows failed to install the following update with error 0x80070643: Windows 7 Service Pack 1 (KB976932).
Event Xml:

0x8000000000000028

System
Nutzu-PC

0x80070643
Windows 7 Service Pack 1 (KB976932)
{456197CA-06FF-4BCF-AEAE-C5183E3AE72F}

Am cautat in mai multe forumuri dar degeaba, tot nu se instaleaza. Ma poate ajuta cineva? Fiecare raspuns e binevenit.

Răspuns Câştigător
| EusebiuPWN a răspuns:

Nu, ai nevoie de o reinstalare de windows, iti instalezi windows 7 64bit curat. Nu poti face update de la 32 la 64.

2 răspunsuri:
| EusebiuPWN a răspuns:

Pentru ce ai nevoie de update? Il poti folosi si asa fara nici o problema, daca nu vrea, nu vrea.

| Nutzu_Nutzu_2000 explică (pentru EusebiuPWN):

Pai vreau sa-mi bag versiunea de x64 dar am nevoie de un Service Pack 1.

| EusebiuPWN a răspuns (pentru Nutzu_Nutzu_2000):

Nu, ai nevoie de o reinstalare de windows, iti instalezi windows 7 64bit curat. Nu poti face update de la 32 la 64.