| raul93 a întrebat:

Buna ziua am foarte mare nevoie de ajutor.Am incercat sa instalez pe un calculator windows7 64 bit si 32 bit, Windows Vista 32, 64, Windows XP service pack 1, 2, 3.Dar de fiecare data imi da aceasta eroare:"Windows cannot install required files.The file may be corrupt or missing.Make sure all files required for installation are available, and restart the installation.
Error code:0x80070570.Tin sa mentionez ca PC-ul are doar o placuta de 4gb RAM deci nu am putut sa scot si sa mearga numai cu una.Va rog mult sa ma ajutati daca puteti ma chinui de 3 zile...

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Sper că ai formatat hardul ÎNAINTE şi ai un dvd bine inscripţionat şi e butabil!

Vezi şi postarea de la linkul următor, poate te ajută :
http://kraftwin.blogspot.ro/2009/01/error-code-0x80070570-mesaj-eroare.html

| raul93 explică (pentru bursuc001):

Da.dvd-urile respective au mers pe alte calculatoare dar pe acesta habar nu am de ce nu merge

| bursuc001 a răspuns (pentru raul93):

Te-ai uitat pe postarea indicată de mine?

Nu este situaţia explicată acolo? Ai verificat?

Să verifici şi în Bios să fie setată PRIMA butarea de pe dvd/cd.

Dacă toate acestea sunt corect setate, atunci e posibil să NU mai vadă/citească driverul de la DVD-rom şi atunci nu-ţi recunoaşte unitatea optică şi nu poate buta de pe ea.
Ori e defect dvd-rom-ul...

Să încerci butare de pe unitate flash usb.

| SKline a răspuns:

Salut la calculator de masa?

| SKline a răspuns:

Inscrie windowsul pe o usb flash de 4 gb si formateaza hhd bafta cauta programa de inscris este ceva de genu winsetup

| El_Cipy_1986 a răspuns:

Unitatea ta dvd-rom nu functioneaza corect. 1 fa un dvd cu windows now, fara zgarieturi sau amprente pe el. Daca eroarea persista. Inprumuta un dvd-rom de la un amic sau instaleaza windosul de pe usb(stik, doar ca nu se copie continutul dvd-lui cu widows pur si simplu pentru ca nu.ti va boota niciodata de pe el. => exisa programele pe net care iti creeaza boot-ul si copie windosul. De exemplu: win to flash
bafta!