| anonim_4396 a întrebat:

Salut,ma intereseaza si pe mine un desktop facut pe piese.imi puteti da o lista cu piesele...p.s.:am un buget de 3500 am tastatura,mouse, boxe si un monitor dar mai vechi...

10 răspunsuri:
| MikeAlexis a răspuns:

Adreseazate baietilor de pe forumul www.pcgarage.ro. Or sa te indrume foarte bine

| taken a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/cos/
Daca vrei si SSD rupi de undeva si cumperi si SSD (poti pune 8GB RAM si ai 200 lei si vreo 100 lei mai vezi tu).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.videotutorial.ro/? cat=3

| dulgherunicu a răspuns:

Pai la bani tai il cumperi si nou si performant daca tii neaparat intra pe okazii.ro

| gabi10ionut a răspuns (pentru dulgherunicu):

Esti putin cam prost tu crezi ca eu le iah si eu il vreau pe piese ca imi aleg eu ce vreau nu *** urile din magazine

| dulgherunicu a răspuns (pentru gabi10ionut):

Ba baiatule ai grija cum vorbesti dar dupa cum vad cu unu cu apa in cap n ai cum sa te intelegi(invata sa scrii si apoi critica pe altii)

| sdhashsah a răspuns:

Cel mai bun raspuns gasesti aici.http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/

| dantextcontrolpsp a răspuns:

Configuratia a fost facuta pe eMAG;

Procesor AMD A10 X4 5800K, 3800MHz, Socket FM2, Box, Black Edition
Placa de baza Asus F2A85-M//FM2, socket FM2
Kit Dual Channel Corsair 8GB (2 x 4GB), DDR3, 1333MHz
Solid State Drive (SSD) Samsung 830 Series, 2.5
Sursa Corsair CMPSU-500CXV2, 500W, ATX2.2
Carcasa Spire CoolBox 503, fara sursa, Neagra

ajunge undeva pe la 2000, si mai ramine bani si de monitor, este o configuratie care lar face fericit pe orice gamerwinking

| MikeAlexis a răspuns (pentru dantextcontrolpsp):

Pentru orice gamer, de preferat sa aiba o sursa de firma si certificata 80+ gold sau silver.

| dantextcontrolpsp a răspuns (pentru MikeAlexis):

Pai daca asta nu e sursa; Corsair CMPSU-500CXV2, 500W, ATX2.2

si aici sunt specificatiile tehnice de la producator, dupa cite stiu nu au fost nici o reclamatie WarrantyThree years Dimension150mm(W) x 86mm(H) x 160mm(L) ModularNo Power500 Watts 80 PlusCertified ATX Connector1 EPS Connector1 PCI-E Connector2 4 Pin Peripheral Connector6 SATA Connector6 Floppy Connector2 MTBF100, 000 hours