| SonicAndrei a întrebat:

Salut, mă puteți ajuta cu ceva?
Am un fel de problemă la toate browserele. De câteva zile, atât pe Google Chrome cât și pe Mozilla Firefox mi se deschide ca pagină de start Web Search (http://istart.webssearches.com/? type=hppp&ts=1398858858&from=amt&uid=HitachiXHDS721050CL A360_JP1530FR1VV1XK1VV1XKX ), dar numai prima dată când deschid browser-ul după ce am pornit calculatorul, dacă închid browser-ul și îl deschid iar se deschide pagina Filă nouă (așa cum mi-am setat).
A doua chestie e că la Firefox se setează mereu (când deschid calculatorul) să se deschidă ferestrele de ultima dată. Deși eu schimb la loc „Arată pagina mea de start" iar acolo pun „Folosește opțiunea implicită" (pagină goală), de fiecare dată când închid/deschid calculatorul se schimbă setările.
Acum câteva zile am instalat mai multe programe, dar eu sunt atent să debifez ce nu-mi trebuie... Am umblat în Setări, în Suplimente, în Extensii, în Control Panel și am șters cam tot ce era în plus, ba chiar și după ce am resetat ambele browsere au făcut la fel.

Ce pot face ca să fac să nu se mai schimbe așa? Știu că o dată am intrat în ceva setări avansate în Firefox unde am modificat manual altele ca WebSearch, dar nu mai știu cum era adresa.

Răspuns Câştigător
| hypentakill a răspuns:

Probabil ai instalat un program si nu ai debifat casutele in care iti face Home Page -ul la o adresa diferita. Downloadeaza AdwCleaner numai sa nu stergi si dll.cache daca nu ai sa ai probleme.

| SonicAndrei explică (pentru hypentakill):

Ba eu cred că am debifat și am dat „Cancel" la tot ce nu era program (ce nu-mi trebuia), dar totuși se pare că s-a instalat... Nu ști care era adresa de setări de la Firefox sau Chrome? O scriai unde scrii și site-urile, dar e ceva ca settings:main...
OK, încerc acum ce mi-ai dat.

| hypentakill a răspuns (pentru SonicAndrei):

Chrome://settings/

| SonicAndrei explică (pentru hypentakill):

A mers! Mersi!

| hypentakill a răspuns (pentru SonicAndrei):

Nu ai pentru ce.