| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine?

As dori sa imi iau si eu o placa video nVidia geforce 1gb nu stiu ce model dar sa fie 1gb macar si geforce.

Intrebarea e :,, Cum stiu daca este compatibila cu leptopul meu?

Procesor : Intel Core I5-2.40
Ram: 4 gb
Video card : ATI Mobility Radeon HD 5470 - 512 mb < asta vr sa schimb!
Rezolutia : 1366-768 ( are legatura? )
Memorie Interna : 320 GB
15.6 HD LED LCD (habar nu am ce e asta dar il scriu)
DirectX Version : DirectX 11
Sound Card :Altoparlanti (Realtek High Definition Audio) < asa cred ca se numeste big grin

Daca va intrebati cum se num. Leptopul meu : Acer Aspire 5742G

Daca se pricepe cineva sa imi lase un raspuns va rooog!

7 răspunsuri:
| GeosBIOS a răspuns:

Nu cred ca-i unul dintre laptopurile care sa-ti permita schimbarea placii video. Ce te face sa crezi ca laptopul tau nu are placa video integrata?

| Quokeepac a răspuns (pentru GeosBIOS):

Pai as dori sa joc si eu niste jocuri care vor aparea in 2013 sau cele care apar acum in 2012 sau care au aparut cum ar fi Battlefield 3 big grin

| theLOVEsc a răspuns:

Http://www.nelbo.ro/ poti cauta aici raspunsul tau

| IulianP a răspuns:

Nu poti schimba placa video la laptop-ul ala. Si chiar daca ai putea schimba placa video, nu este prea rentabil deoarece sunt destul de scumpe placile video pentru laptop-uri.

| Quokeepac a răspuns (pentru IulianP):

De bani nu ma prea complic pentru ca am strans destui vreau doar sa stiu daca ar merge pentru ca vreau sa rulez si eu jocuri din anii astia nu din 2009 straight face cum am mai zis gen Battlefield 3 Assassins Creed 3 si multe altele pentru ca ma plictisesc cu MW3 MW2 si alte jocuri pentru ca le-am terminat pe toate si MW3 si MW2 le joc doar multiplayer dar m-am plictisit crying si nu prea pot sa bag in pc-ul meu bani ca am luat leptopul asta pentru gaming dar ala a zis ca se poate schimba placa video dar nu aveam bani si acum am vazut ca unii au zis ca nu merge dea aia am vrut sa apelez la TPU

| IulianP a răspuns (pentru Quokeepac):

Daca vroiai un laptop pentru gaming trebuia sa cumperi macar unul cu o placa video mai buna gen GT 525M sau chiar GT 540M.

| Quokeepac a răspuns:

A da si am uitat sa mentionez placa de baza cred ca asa se numeste este
DDR3