| Bogdan8102 a întrebat:

Salut, Mai poate fi instalat un SSD pe acest calculator https://altex.ro/......YRLIVEV58/
As dori un SSD Kingston A400, 480 Gb, SATA 3
Dau funda

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| NLS a răspuns:

Se pot pune chiar mai mult de 4 unitati de stocare, caci exista si adaptoare la nevoie.

Sa ai doar la sursa alimentari SATA disponibile.

Răspuns utilizator avertizat
| GPA a răspuns:

Poți instala pe placa aceea de bază din sistem până la 4 unități Sata. Poți, de asemenea, să instalezi niște carduri de expansiune PCI-e X4 la Sata (și să folosești și mai multe unități pentru stocare. Nu le poți folosi pentru Boot, decât dacă placa de bază suportă bootarea prin add-in cards).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Placa de baza pentru acel PC este Intel H310 cum scrie in specificatii si are 4 porturi de SATA 3, deci poti pune pana la 4 SSD-uri (sau HDD-uri daca vrei).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar poate vei avea nevoie de un cablu sata 3