| Anonymous67 a întrebat:

Mai repara cei de la Apple, gratis, Macbook-urile pro din 2011 cu probleme video?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca au recall normal,deci cauta modelu tau, vezi daca are ceva chemari, daca are atunci trebuie sa-l faca moca, daca nu are aia e inseamna ca nu-i moca.
Apple nu repara nimic moca daca produsu nu a avut probleme de fabrica.Ce au facut acum, ca am fost pe la ei si asa am aflat este ca ei au scazut pretu la piese foarte mult, asta dupa chestia aia cu iphone 8 daca puneai nu stiu ce piesa aftermarket telefonul murea nu mai functiona laughing acu au revenit au schimbat softu ca sa poata functiona cu orice piese dar recoamanda utilizatorilor de Apple sa foloseasca piese originale.Bineinteles piesele erau f scumpe asa ca ei le-au ieftinit.De ex o baterie de iphone tio schimba ei cu 24 dolari.Pentru produsele care au recall iti face moca bineinteles.

| Anonymous67 explică (pentru relian):

Intr-un timp le repara gratis. pentru ca au ceva probleme din fabrică astea din 2011.
Si piesa aia de care am.nevoie e in jur de 300-400 de euro...

| relian a răspuns (pentru Anonymous67):

Man am spus cum se repara la Apple, asa se spune in engleza RECALL adica recheama produsele care cred ei ca au ceva defect din fabriciatie, exact ca si la masini, deci nu cheama toate produsele din acel an, sau le cheama daca ei nu-s siguri.
Ca sa fii sigur daca al tau se califica pentru recall intra la www.apple.com si pe acolo pe undeva gasesti sa verifici, iti va cere ceva date, seria modelu, chestii de genu asta si iti da raspuns imediat, daca e recall sau nu.

| MihaiNicu23 a răspuns:

NU, e un pic cam tarziu pentru asta.