| VIDDY a întrebat:

Salut manilor.
Am si eu o problema cu pc-ul; nu mi se mai aprinde monitorul, dar nu asta ar fi problema; problema e cred ca mi s-a ars ceva din unitate, deoarece ventilatorul placii video functioneaza 2-3 secunde din momentul aprinderii unitatii, apoi se opreste; mentionez ca sursa functioneaza, ar putea sa fie placa de baza?
Am observat ca nu mai merge fix dupa ce au fost niste descarcari elecrtice, deci de-aia iau in calcul arderea unei componente. Daca are cineva un raspuns, e bine venit.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Placa de baza!

| chronoStrix a răspuns:

Pai inseamna ca e placa video daca nu ai imagine si nu ii merge coolerul.

| VIDDY explică (pentru chronoStrix):

Am incercat si cu alta placa video functionala, nu e de la placa video