| TheLittleCurious a întrebat:

Salut membri TPU. Am primit BONUS Gold 100 min si 100 MB. Am facut orice setare se putea dar nu imi merge netul nicicum. Am un Samsung S2.
Activez "Date mobile" si cand intru pe net imi apare " Nu exista conexiune la retea. Lipsa semnal pentru retele mobile."
Tin sa precizez ca am incercat cu alta cartela Telekom cu net pe ea si merge netul fara probleme.
SAU ASA O FI CU BONUSURILE ASTEA? ZICE CA CICA ITI DA DAR CAND COLO NUMA ABURELI DE-ALE LOR.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi sa fie dezactivata limita pentru date. Am patit si eu dupa care ma intrebam de ce nu pot accesanet. Setari - Utilizare de date --->> dupa care dezactiveaza ( daca este activ ) limita pentru date. Tot prin acel meniu o sa iti apara ( am un core2. Explic dupa meniul lui ) si Date Mobile. Daca sunt active datele, dezactiveaza si activeaza din nou din bara comenzilor rapide.

De asemenea, du-te la Maj multe Retele - Retele Mobile. Verifica daca ai activ Roaming Date. Daca da, dezactiveaza. Tot in acel meniu du-te la Nume punct acces si verifica sa fie active setarile pentru net. In cazul meu bifat Orange Internet.

Mod retea sa fie setat in mod automat.

Daca nici asa nu se conecteaza... Atunci mare vrajeala din partea operatorului.