| June20 a întrebat:

Merita sa imi iau un Asus Vivo book? (las link mai jos), eu am un Lenovo pe care l-am folosit foarte mult si acum nu mai da randament, imi incetineste f mult munca. Daca imi iau un Asus pe la un 3000 lei nu am alta sansa decat sa-l platesc in rate, cam 18 rate. Credeti ca merita? De obicei refuz sa-mi iau chestii in rate pentru ca dupa prima luna trece farmecul obiectului respectiv si nu ma mai simt motivata sa platesc, desi evident, trebuie platit in continuare. Deci ar merita? Mentionez ca lucru e office, nu vreau sa ma joc sau alte chestii. Multumesc!

https://altex.ro/......30FABQ005/

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Doar tu hotarasti daca merita sau nu; laptopul e ok-ut. Daca ai alte criterii, sau mai multe, da-mi mesaj si te-ajut sa iti faci o alegere personalizata.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai breh, despre ce munca discutam aici mai exact? Ce Lenovo ai acum? Are SSD? Se prea poate ca un simplu SSD sa te ajute cu mult mai mult decat ai avea tu impresia...

| June20 explică (pentru GabiDumitrescu):

Vreau sa-mi iau altul, Lenovo-ul pe care il am acum are peste 5 ani

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru June20):

Si ce daca? Ziceai de munca de birou si rata. Astea mi se bat cap in cap. Nu plateste firma? Esti freelancer/pfa? Eu am un laptop de vreo 10 ani si la office stuff isi face treaba foarte bine. Daca tu nu ai vreun junghi absolut de procesor si mai ales daca nu ti-a facut probleme in perioada asta, un SSD si eventual o baterie noua + o curatare de praf/schimbat pasta e tot ce ai nevoie. Daca e musai-musai unul nou, pentru office ti-as recomanda sa iei frumos un Lenovo sau un Dell. Dell de regula iti dau si un an in plus de garantie standard. https://altex.ro/......P35785144/