| YoChriss a întrebat:

Mi-a aparut pe desktop un fisier numit sqlite3.dll. Ce face acest fisier? Il pot sterge?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aflat ca e o fila de la skype care a aparut cumva pe ecranul tau. Deci il poti sterge de pe desktop, apoi vezi daca mai merge skype fara el. daca nu, il aduci inapoi din cosul de gunoi.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai sigur, cauti pe google :virustotal. E scanare on line cu mai multi antivirusi deodata.Aduci fiserul acolo si dai scan.La rezultate iti va fi afisat cine si ce a descoperit. Daca e virus, il stergi neaparat cu antivirusul care a descoperit virusul.Nu poti sterge on line. Daca este virus cu cu extensia .exe.este un virus cu autorun se instaleaza si iti face balamuc acolo. daca fisierul e curat...cauti pe google ce inseaman sqlite3.dll si daca nu e nevoie il stergi.

| YoChriss explică (pentru anonim_4396):

Am vazut si eu ca e ceva de la skype, cand am cautat pe google mi-a aparut un forum al skype-ului, si mai multi oameni aveau problema asta... am sters fisierul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am aflat ca e o fila de la skype care a aparut cumva pe ecranul tau. Deci il poti sterge de pe desktop, apoi vezi daca mai merge skype fara el. daca nu, il aduci inapoi din cosul de gunoi.

| shadow21 a răspuns:

Pune antivirusul sa scaneze iar daca il gaseste ca fiind un virus pune-l sa ti-l baga in carantina sau sa ti-l elimine din pc

| Mariana_Alexandra_1997_tWRx a răspuns:

Scaneaza pc-ul sigur e un virus si da stergel mai bine