| KoJo07 a întrebat:

Am gasit un fisier in telefonul meu numit dmc.txt.
Ce este acest fisier? Nu stiu de unde a aparut.

5 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Ce intrebare idioata...de unde sa stim noi...
Nici nu e zici din ce folder provine, da mai multe informatii, ce scrie in el, in ce folder se afla...

| KoJo07 explică (pentru Bogdan70001):

Nu e in vreun folder. e in documente fisierul pur si simplu. iar in inauntrul fisierul e un cod scris. mai lung. m-am gandit ca poate sa fie un fisier ramas de la o aplicatie dezinstalata.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru KoJo07):

Este psobibil.Foloseste aplicatie de curatare a telefonului sqau daca nu are instaleaza una cu o reputatie buna, iar daca ea va considera ca nu este de folos sau este de la o aplicatie vechie o sa stearga fisierul

| Salontanul a răspuns (pentru KoJo07):

laughing Pai aia intreba si el: in ce folder? Si tu ii spui ca nu-i in folder dar este in "Documente". Pai ala ce-i nu-i folder? DMC.txt este un fisier binar folosit de anumite programe. S-ar putea sa nu fie important. Pentru asta, cu administratorul de fisiere poti face un folder sa-i zicem "A" si-l muti acolo. Daca, in timp, vezi ca un program nu functioneaza il muti la loc. Daca nu, il stergi. Cel mai bine iei un programel App Cache Cleaner si-si face singur treaba daca esti obsedat de curatarea telefonului!

| KoJo07 explică (pentru Salontanul):

Da, am gresit eu. Documente e un folder.