| iMihai98 a întrebat:

Salut! Mi-am achizitionat un calculator recent, (i5 10400 rx 6600 16gb ram) dar cand l-am testat am ramas surprins. Am testat mai multe aplicatii de benchmark iar rezultatele au fost bune. Cand am incercat sa ma joc ceva am vazut ca rezultatele sunt mult mai slabe (mult mai slabe decat performantele celuluilalt build i5 9400 gtx 1650 16gb ram).
Eu am o banaiuala si cred ca problema ar putea fi din cauza faptului ca pe post de monitor folosesc un televizor.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

N-are nimic asta cu... prefectura. Adică nu contează monitorul la benchmark-urile alea (ale plăcii video sau ale procesorului)

| helpforyou a răspuns:

Asta cred si eu.