| Demmme a întrebat:

Recent am achiziționat un cablu cu doua capete diferite, un capăt VGA, iar celalalt HDMI, cu gândul ca voi reuși sa folosesc un televizor Samsung pe post de monitor. Respectivul televizor nu are mufa VGA ca sa pot folosi cablul normal, ca cel de monitor, are doar HDMI. Însă, atunci când pornesc televizorul si selectez sursa, HDMI1 în cazul de fata, îmi apare lipsa de semnal. A mai întâmpinat cineva probleme de genul și a găsit vreo rezolvare? Cam ce as putea face? Stima

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Pai ce sa faci, sa pui mana sa citesti, ca de aia exista Google...
Cum crezi tu ca faci conversia de la un semnal analogic (VGA) la unul digital (HDMI) cu niste simple sarme (cablu)!
Grea tehnologia?