| Tehnx a întrebat:

Salut,mi-am cumparat din vara un laptop Acer aspire v3 772g, i7 2.2qm generatia a4a,8gb ram, placa video nVIDIA gt750m sli 4gb gddr3/gddr5 256biti, hdd 1tb... in fine. e un laptop de 17inch + tastatura numerica, si dupa cum stiti laptopurile nu au iesire PS2 (rotunda) si am dorit sa imi conectez tastatura mea la el : a4tech x7 g800mu si am cumparat adaptor ps2-usb, tastatura e citita, adica pot scrie dupa ea, dar cei care au sau au avut o asemenea tastatura sau cei putin mai mult informati stiu ca are niste module de gaming (normal/accelerate/speedy/turbo) si mie nu imi citeste aceste module, adica nu se activeaza, si cand incerc sa o instalez imi zice sa conectez tastatura, dar ea e conectata...
Cei care ma pot ajuta, please help me ca disper cu tastatura de la laptop x_x. App am uitat sa mentionez am windows 7 ultimate 64biti daca are vreo legatura dar nu cred...
Va rog daca se poate sa ma si contactati pe fb : https://www.facebook.com/clx98hell

1 răspuns:
| TicTacZero a răspuns:

Activeaza Windows Update ca sa se instaleze driverele cand introduci tastatura in PC sau cauta pe google driver pentru tastatura (download driver si numele tastaturii)