| n0ss a întrebat:

Salut mi-am cumparat recent un desktop pc si am vazut ca pe dvd-ul cu driver-e scrie compatible with windows 8 daca as instala windows 8.1 pe el as mai putea folosi dvd-ul cu driver-e sau ar trebui sa descarc de pe site-urile oficiale instalarea la driver-e.

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

De regula sunt compatibile. Dar cel mai bine e sa vezi ce placa de baza ai, sa intri pe site-ul placii de baza si sa cauti driver pentru W 8.1. Te scuteste de necazuri mai tarziu. Le cauti si dupa arhitectura Windows-ului (32 sau 64 biti).

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Este compatibil, dar iti trebuie licenta pentru. w8

| Gabitzu246 a răspuns:

Merge fara nici o problema.