| KaniMafia a întrebat:

mi-am cumparat un mouse optic normal cu iesire USB si constat ca nu merge pe windows 7... ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| TAZ_2382 a răspuns:

Daca este asta ->http://www.youmago.ro/object/view/mouse-media-tech-usb-mt1076/520691

atunci "Windows ME/2000/XP/VISTA compatible" no win7 : / poate de aceea nu merge.

6 răspunsuri:
| TAZ_2382 a răspuns:

Hmm, ciudat, poti specifica ce model este mouse-ul? poate te pot ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar nu ai primit vreun cd? poate o fi ceva acolo, si inca ceva un mouse/tastatura nu func niciodata daca nu le-ai facut legatura in timp ce PC e INCHIS, ca daca le bagi atat timp cat ai PC deschis normal ca nu merg, sper ca te-am ajutat

| andrey051089 a răspuns:

Schimba wind cu xp. inca nu au aparut drivere pentru wind 7 si nici macar pentru vista. deci mai ai de asteptat

| KaniMafia explică:

Mentionez ca pe vista merge...nu prea as vrea sa trec de la windows 7 la XP doar pentru un mouse...mai bine schimb mouse`ul. sunt curios daca se poate face ceva care sa nu implice schimbarea sistemului de operare

| KaniMafia explică:

Mouse e MediaTech MT1076 optical mouse,

pai am incercat si cu restart...si cu inchis. nimic nimic

| KaniMafia explică:

Da ala e. insa ma gandeam ca o fi vreun update/patch ceva pe net...